Anime Dreams
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Recently read

2 participan?i

In jos

Recently read Empty Recently read

Mesaj  CookiZz Dum Sept 09, 2007 5:15 pm

Hm,consider ca astfel vom putea afla mai multe despre manga'urile citite de alti useri si ce parere au despre cele citite recent.
E simplu,se scrie denumirea manga'ului,nota (10/10) si descrierea sau impresiile personale. ^^
again keep it clean.

me...well...nu prea am citit recent ceva insa ultima manga citita (desi mi'a mai ramas cam 10 chap.) este "Perfect girl evolution" (10/10) l'am citit acu' 2 saptamani.E ceva foarte interesant si amuzant.
Este vorba despre o fata,care isi petrece viata singura...se poate de spus "in intuneric"(si la propriu si la figurat) din cauza unui baiat caruia ia impartasit sentimentele sale,insa care a respinso' zicand ca e urata.
Astefl 4 baieti sunt nevoiti sa o "readuca la viata" xD sa o faca din nou sa devina o domnisoara.
castigul lor din asta e: locuinta lor devine gratis sau la jumatate de pret,daca dau gres vor fi nevoiti sa plateasca dublu sau triplu(astea insa deja sunt detalii).
Un umor din cele mai bune...si manga realizata foarte bine.Desi e destul de voluminoasa.(anime'ul are cam 26 de episoade) ^^
CookiZz
CookiZz
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 34
Location : Dark Side
Data de inscriere : 04/09/2007

Sus In jos

Recently read Empty Re: Recently read

Mesaj  Pangethy Mar Sept 11, 2007 10:17 am

^ suna bine ^.~

Well ... nu e chiar recenta pentru ca citesc la ea de prin martie => e on-going => nervii mei = intinshi la maxim >.>. Manga se numeshte Vampire Knight shi este despre vampiri [care sunt =P~=P~=P~ dc ma intzelegetzi...].
In aceasta manga este vorba despre o shcoala unde exista doua Dormitoare: cel de Zi [oameni normali] shi cel de Noapte [vampiri] ... Singurii care shtiu ca Dormitorul de Noapte este format din vampiri sunt Yuuki Cross [fiica adoptata a directorul shcolii], directorul shi Zero Kiriyuu. Printre atatea secrete, intorsaturi de situatzie de itzi vine sa arunci calcu' pe geam, se "infiripa" shi un triunghi amoros => mai multe motive sa'tzi arunci pc'ul pe geam ^^'. Well ... Manga exceleaza prin grafica [vampirii aia sunt =P~], plot [yo nu ma pricep la facut rezumate >.>], personajele shi "caracterul" lor.
Pangethy
Pangethy
New Member
New Member

feminin Numarul mesajelor : 7
Varsta : 33
Location : Zwei\'s Arms
Data de inscriere : 04/09/2007

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum