Anime Dreams
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Top personaje preferate

2 participan?i

In jos

Top personaje preferate Empty Top personaje preferate

Mesaj  Black Rose Dum Sept 09, 2007 12:40 pm

Titlul spune totul,dar...ca autor al topicului am o singura rugaminte...
Argumentati-va alegerile

1. Toushirou Hitsugaya - E un personaj interesant care stie ceea ce vrea...In ciuda calmului si al faptului ca pare sigur pe sine e un personaj oarecum complex care are nelamuriri...E destul de puternic si imi place ca are in puterea lui apa & gheata + ca in ciuda faptului ca e scund arata destul de bine (ochii in special Top personaje preferate O3o)
2. Unohana Retsu - Unohana is a soft-spoken,polite and caring woman.She uses honorifics when addressing everyone,including her subordinates and rarely shows panic or distress.Imi mai place faptul ca e foarte calma si nu isi exprima mai deloc sentimentele....plus ca zanpakuto-ul pe care il are e foarte dragut ^^
3. Yachiru Kusajishi - Yachiru is child-like in most respects,as she is small,cheerful,energetic and carefree most of the time.E foarte draguta,amuzanta si dragalasa...mai ales cand vine vorba de "creat" nick-name-uri ^___^
Black Rose
Black Rose
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 24
Varsta : 34
Location : Rm. Valcea
Data de inscriere : 04/09/2007

https://animedreams.forumgratuit.ro

Sus In jos

Top personaje preferate Empty Re: Top personaje preferate

Mesaj  Ayumi_Kuma Mier Sept 19, 2007 8:08 pm

1. Shiouin Yoruichi, the Goddess of Flash" ~ fostul capitan fortelor speciale care a parasit Soul Society din motive inca necunoscute mie (nu am apucat sa vad inca toate episoadele) este personajul meu preferat datorita felului ei de a fi: cu toate ca face parte dintr-o familie nobila prefera ca lumea sa i se adreseze fara sufixul "sama", este o buna luptatoare care in ciuda aptitudinilor sale isi alege cu grija batalii intrand in lupta doar atunci cand este strict necesar, este inteligenta si spirituala si are acea capacitate de a se transforma in pisica, lucru ce mi se pare foarte dragut Smile
2. Kuchiki Byakuya ~ capitanul diviziei a 6a imi aminteste oarecum de Sesshomaru din Inuyasha. Rece, mandru, se trage dintr-o familie nobila, este rapid si greu de "citit" si ii apara si tine la cei importanti pentru el (exceptie este cazul Rukiei in care se af;a in impas nestiind ce promisiune sa respecte... but nobody can be perfect). Ca sa nu mai vorbesc despre atacurile zanpakuto-ului sau...drunken
3. Kuchiki Rukia ~ nu as putea spune exact din ce motiv mi-a placut atat de mult insa modul ei de a fi mi s-a arut amuzant fara a fi dus la extreme. Este o fata puternica, o buna actrita (intotdeauna stie cum sa-si "abureasca" colegii:D) si in momentele in care se parea ca viata ei a ajuns la sfarsit in loc sa-si planga de mila isi dorea doar sa ii scape de pedepsele Soul Society pe cei care venisera dupa ea ceea ce dupa mine denota un suflet nobil Smile
Ayumi_Kuma
Ayumi_Kuma
New Member
New Member

Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 09/09/2007

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum