Anime Dreams
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Topul personajelor preferate

3 participan?i

In jos

Topul personajelor preferate Empty Topul personajelor preferate

Mesaj  Ayumi_Kuma Dum Sept 09, 2007 5:39 pm

Ca intotdeauna titlul spune totul. Pentru ca, sincera sa fiu, m-am saturat sa fac un top numai pentru 5 personaje (asa cum sunt de obicei) aici puteti sa va numiti toate personajele preferate in ordinea in care le preferati Wink Am o singura rugamite: motivati-va alegerea, macar in cateva cuvinte Smile
1. Sesshomaru ~ the all mighty youkai Sesshomaru-sama: puternic, calculat, rece si... deep down inside (foarte deep down Laughing ) a nice guy. A dovedit in cateva randuri ca are totusi o inima ascunsa sub armura sa.
1. (in ciuda aparentelor stiu sa numar!!! Laughing insa nu pot alege intre cei 2 Razz ) Kikyou ~ the proud. beautifful miko ce, in ciuda suferintelor pe care le-a suferit nu si-a pierdut increderea in oameni si continua sa ii ajute in limita posibilitatilor sale (limita este putin spus deoarece este intr-adevar foarte puternica Razz ). O admir si o apreciez foarte mult pe Kikyou datorita fortei cu care a trecut peste greutatile vietii si a hotararii cu care continua sa paseasca pe un drum presarat numai cu tristeti.
2. Inu no Taisho ~ the most powerfull youkai of all. Ce mi-a placut la el este faptul ca nu i-a desconsiderat pe oameni si a vazut in ei persoane ce pot fi iubite chiar si de demoni Smile (mda... aici am ridicat iubirea lui pentru Izayoi la un alt nivel Razz )
3. Sango ~ un alt model de putere. In ciuda durerii pe care lupta impotriva fratelui ei i-o provoaca Sango gaseste totusi forta necesara sa i se opuna si, in momentele in care nu lupta, sa zambeasca.
Ayumi_Kuma
Ayumi_Kuma
New Member
New Member

Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 09/09/2007

Sus In jos

Topul personajelor preferate Empty Re: Topul personajelor preferate

Mesaj  CookiZz Dum Sept 09, 2007 6:42 pm

Fluffy adica am vrut sa zic Sessy Topul personajelor preferate Xd a fost personajul meu preferat de la bun inceput.Mereu mi'a placut felul lui de a fi si de a gandi la rece.Isi ascunde adevaratele sentimente (just like meh person xD )ceea ce mi'a atras atentia.Plus...are aceeasi atitudine (fata de Inu )ca mine fata de sor'mea acum 2/3 ani xD.
Un alt personaj...nici nu stiu.La mine totul se rezuma la Sess,oricum...cred ca il voi include peeeeeeeeeee *haaaleeeeluia...aleuia,aleluia...aaaaleluia x)*Bankotsu e un personaj negativ,insa mi'a atras atentia oarecum si el xD....mai multe nu zic *dreaming at his face...at his beautiful hair*
al treilea personaj..uhm..Miroku ~_~ that incurabil perv (me! xD...no..."not you!" ..oh xD ) well...I wove pervs...xD + ca si kazanaa lui mi'a placut mereu (oare pentru ca mereu am asociat'o cu un aspirator? xD )
CookiZz
CookiZz
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 34
Location : Dark Side
Data de inscriere : 04/09/2007

Sus In jos

Topul personajelor preferate Empty Re: Topul personajelor preferate

Mesaj  ~*Inaya*~ Mier Sept 12, 2007 2:52 pm

Inuyasha are o personalitate aparte fata de celalalte personaje,acest lucru m-a atras inca de la inceput la el.Imi place mult felul lui de-a fi mereu amuzant,puternic,nebunatic si gata sa sara in ajutorul prieteniilor lui.Chiar daca nu e genul de om care sa isi arate sentimentele fata de persoanele din jurul lui,acesta tine cu adevarat la prietenii lui si ii apara mereu.Chiar daca sunt si momente cand se comporta imatur si este ff incapatanat este slabiciunea lui deoarece nu stie cum sa isi controleze sentimentele fata de persoanele din jurul lui si mereu o da in bara,anyway..imi place de el deoarece este nebunatic si oricat de trist ar fi episodul mereu se termina cu o gafa de-a lui... Laughing
Kagome este de asemenea personajul meu preferat,imi place felul ei de-a fi:simpatica,sweet,curajoasa si puternica ..si faptul ca a ramas alaturi de inuyasha si il ajuta.
Sango se enumara si ea printre personajele mele preferate,imi place curajul,personalitatea ei puternica si devodamentul fata de fratele ei,desi a suferit extrem de mult a continuat sa lupte pentru fratele sau ca o adevarata luptatoare.
~*Inaya*~
~*Inaya*~
New Member
New Member

feminin Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Location : In your paradise...
Data de inscriere : 12/09/2007

Sus In jos

Topul personajelor preferate Empty Re: Topul personajelor preferate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum